آیت الله حاج شیخ محمد تقی خاتمی استاد حوزه علمیه زنجان دار فانی را وداع گفت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدير سيستم   
شنبه, 18 بهمن 1393 ساعت 14:06

 آیت الله شیخ محمد تقی خاتمی یکی از علمای برجسته و بنام استان زنجان که 70 سال سابقه علمی و بیش از 50 سال سابقه شاگرد پروری و تربیت طلاب را در کارنامه زندگی خود دارد، در سن 88 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

وی یکی از علمای برجسته زنجان بود که در دوران جوانی چندین سال سابقه حضور در حوزه علمیه نجف اشرف و تلمذ در محضر بزرگان آن سامان و کسب فیض و درس از جلسات آن بزرگان را تجربه کرده و سپس برای تبلیغ دین مبین اسلام و پیشرفت حوزه علمیه زنجان به زادگاه خود بازگشته بود. آیت‌الله خاتمی در سال 1305 هـجری شمسی در روستای شیخ جابر از توابع استان زنجان چشم به جهان گشود. وی پس از گذراندن مقدمات تحصیلی در سن 15 سالگی عازم حوزه علمیه قم شده و از محضر علمایی همچون آیت‌الله سیداحمد رضوانی زنجانی و شیخ احمد شکوری و شیخ علی زنجانی بهره‌مند شدند.

آن مرحوم پس از دو سال کسب فیض در قم راهی حوزه علمیه نجف اشرف شده و به مدت پنج سال در جوار مرقد امیرالمومنین(ع) اقامت کردند و محضر علمای بزرگ آن دیار را نیز درک کرد. وی پس از گذراندن دوره های عالی تحصیلی برای تربیت شاگردان مستعد و پیشرفت حوزه علمیه زنجان همچنین تبلیغ دین مبین اسلام به زادگاه مادری خود بازگشت و به کارهای علمی و رفع و رجوع مشکلات مردمی پرداخت.

هیئت فاطمیون زنجان درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد تقی خاتمی را تسلیت گفته و از خداوند باریتعالی برای آن فقید سعید مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارد.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 18 بهمن 1393 ساعت 14:13
 

مناسبت ها

اطلاعیه های مهمگالري تصاويرذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه
لا اله الا الله الملک الحق المبین

لینک

حديث روزانه

امام حسن عسگری(ع) فرمود: هر که برادر دینی خود را در نهان پند دهد او را آراسته و هر که در برابر دیگران نصیحتش کند او را رسوا ومفتضح کند.

اوقات شرعيطراحي و پياده سازي توسط مركز تخصصي طراحي وب سايت ايرانمهر
تمامي حقوق اين سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني هيئت فاطميون زنجان مي باشد.