دیدار از آخرین بازمانده ی مادر شهید تک فرزند زنجان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدير سيستم   
یکشنبه, 27 مهر 1393 ساعت 08:38

یک شنبه شب هفدهم مهرماه برُ وبچه های هیئت و پایگاه 44 حضرت ولیعصر عج از خانواده ی شهید حسن کامجو دیدار نمودند .

در این دیدار اعضاء هیأت و پایگاه عاشقانه در پای صحبت های مادر شهید که گفته می شود؛ ایشان آخرین بازمانده از مادران شهید تک فرزند زنجان است , نشستند و وی از خاطرات فرزند دلبند ش  برایمان بازگو نمود.

از کجا شروع به نوشتن خاطرات گفته شده ی مادر شهید بکنم  ؛ بگذارید از جایی شروع کنم که مربوط به دوران قبل از انقلاب است ، حسن عاشق نماز بود ، همیشه در نماز جماعت مسجد محل حضور پیدا می کرد وبرای پخش اعلامیه های مربوط به انقلاب با دیگر فعالان محل همکاری داشت.

 موقعی که به سن سربازی رسید علی رغم اینکه او می توانست طبق قانون خانواده های تک فرزند بر اساس کفیل بودن معاف از سربازی گردد لیکن او اعتقاد داشت که باید به جبهه برود و از حقانیت اسلام و دین خدا دفاع کند و سرانجام با عزمی راسخ در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کرد.

مادر شهید که در حین حرف هایش معلوم بود درسینه آهی از فقدان تک فرزند عزیزش را داشت اینگونه صحبت هایش را ادامه داد : "پدر مرحوم حسن پس از شهادت او دلتنگی بسیاری می کرد و لیکن تسلیم رضای الهی بود و شاکرحضرت حق که شهادت را در نسل خانواده ی او قرارداده است ".

نکته ای که برای دوستان جالب توجه بود ، برادر زاده مادر شهید به همراه خانواده خود به خاطر اینکه مادر شهید تنها نماند در کنار وی زندگی می نمودند. ایشان همچون فرزند شهید سرافرازش به مادر شهید خدمت می نمودند . آفرین بر خانواده هایی که خود را وقف خادمی مادران شهدا نموده اند ، اجرشان با سید الشهدا.

در ابتدای دیدار مداح دلسوخته ی اهل بیت علیهم السلام جناب آقای حاج سید یوسف شبیری ضمن عرض احترام به مادر شهید از رشادت های شهدا و صبر و مقاومت زینب گونه مادران شهدا تجلیل نمودند.

به رسم یاد بود تابلویی که نام مبارک حضرت فاطمه سلام الله علیها به آن آراسته شده بود به مادر شهید تقدیم شد.

زندگی نامه شهید حسن کامجو:

حسن کامجو فرزند عزیز در فروردین 1340 در زنجان متولد شد . او تا پایان مقطع راهنمایی درس خواند و در حرفه ی مکانیکی نیز مشغول به کار بود.  حسن با توجه به اینکه به سن خدمت سربازی رسیده بود جهت خدمت به این مرز و بوم  و دین مبین اسلام راهی جبهه های حق علیه باطل شد و سرانجام در بیست و پنجم فروردین 1362 در عملیات والفجر یک در منطقه فکه در اثر اصابت ترکش به سر شهید گشت. روحش  قرین رحمت الهی و یادش گرامی باد.

 

مناسبت ها

اطلاعیه های مهمگالري تصاويرذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه
لا اله الا الله الملک الحق المبین

لینک

حديث روزانه

امام حسن عسگری(ع) فرمود: هر که برادر دینی خود را در نهان پند دهد او را آراسته و هر که در برابر دیگران نصیحتش کند او را رسوا ومفتضح کند.

اوقات شرعيطراحي و پياده سازي توسط مركز تخصصي طراحي وب سايت ايرانمهر
تمامي حقوق اين سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني هيئت فاطميون زنجان مي باشد.